На виконання пункту 13 розділу V Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах освіти, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 18.04.2006 № 304 (в редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 22.11.2017 № 1514), зареєстрованого в Міністерстві юстиції від 14.12.2017 за №1512/31380, з урахуванням Закону України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» №4024-ІХ від 29.10.2024, відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 12.12.2024 №1/23368-24 «Про організацію та проведення заходів з питань безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу перед початком зимових канікул», листа Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області від 16.12.2024 № 64 23/1- 4324/64 23/1/1 «Про попередження надзвичайних подій за участю дітей», листа Головного управління Національної поліції в Тернопільській області від 09.12.2024 р. № 42511-2024, листів управління освіти і науки Тернопільської міської ради від 16.12.2024 р. № 1105/04 «Щодо заходів із запобігання та протидії терористичним проявам», від 16.12.2024 р. № 1106/04 та від 17.12.2024 р. № 1112/04, із метою попередження надзвичайних подій за участю дітей, зокрема під час зимових канікул. Директором школи Базуновою Русланою Романівною та ЗДзНВР Бугерою Ларисою Іванівною були проведено нараду із класними керівниками 1-11-х класів про попередження надзвичайних подій за участю дітей. З цією метою класні керівники провели бесіди з батьками на батьківських зборах та з учнями на годині спілкування з питань безпеки життєдіяльності під час новорічних та різдвяних свят(зокрема з питань дії у разі оголошення про загрозу виникнення надзвичайної ситуації, у тому числі сигналу «Повітряна тривога», дотримання правил пожежної безпеки, техногенної безпеки та безпеки дорожнього руху, поводження в громадських місцях з незнайомими людьми та підозрілими предметами, при користуванні громадським транспортом), також проведено бесіду щодо недопущення вербування дітей та залучення їх до диверсійної діяльності службами росії.
Куди можна звернутися у разі надходження пропозицій дитини щодо залучення її до диверсійної діяльності
Інформацію про можливі факти протиправної діяльності негайно необхідно повідомити поліції за телефонним номером екстреної служби «102» або заповнити форму зворотного зв'язку на сайті кіберполіції. Telegram-канал «Брама», в якому щодня дають інформацію про блокування різних акаунтів в соцмережах, де дезінформують, вчиняють протиправну діяльність, шахрайство. В цьому Telegram-каналі є інформація, як вберегтися від певних методів шахрайства, а також як захистити себе та свою сторінку в соціальній мережі.
Сьогодні кібер- та загрози із вербування виявляють різні державні та недержавні організації, які спеціалізуються на безпеці та протидії інформаційним і фізичним загрозам. Основні з них: Кіберполіція, Служба безпеки України (СБУ), Національний координаційний центр кібербезпеки (Рада національної безпеки і оборони України), Міністерство оборони України, волонтерські та приватні організації, звичайні громадяни.Але вони просять про допомогу й українців: можна долучитись до блокування телеграм- та ютюб-каналів, фейсбук-груп, інстапрофілів, які поширюють дезінформацію, а також дані про місця дислокації ЗСУ.
Для цього варто звернутись у чатбот StopRussia | MRIYA, надіслати відомості про виявлені ресурси, щоби їх перевірили та заблокували.
Канал «StopRussia | MRIYA» https://t.me/+rPL5V0CMx0NlOTky
Канал – це головна інструкція та засіб комунікації з підписниками щодо блокування, а також платформа, де щоденно та систематично надаються онлайн-завдання для підписників, актуальні новини та свіжа інформація, у тому числі навчальні матеріали по кібергігієні та протидії шахрайству.
Бот «StopRussia | MRIYA» https://t.me/stopdrugsbot
Приймає інформацію про фейкові ресурси, котрі перевіряються модераторами та відправляються на блокування в Телеграм-канал. У розділі «Надіслати скаргу на ресурс» – кожен може долучитися до блокування ресурсів окупанта.
Має чатботи і СБУ. В один із них, «Знайди зрадника»
https://t.me/Traitor_Search_bot, можна надсилати інформацію про людей, які співпрацюють із російськими загарбниками, про інтернет-агентів, що передають ворогові інформацію чи поширюють контент на його підтримку.